Potravinářství na Ukrajině

Potravinářství

Okolo 15 % z celkové roční průmyslové produkce Ukrajiny je zajištěna díky potravinářskému sektoru. Potravinářská produkce tvoří také mimo jiné významnou část ukrajinské exportní politiky. Z potravinářského odvětví Ukrajiny jsou do Evropy vyváženy např. sýry, mléčné výrobky, cukrovinky a alkoholické nápoje (pivo, víno a vodka).

Zajímavým faktem a také jistou investiční perspektivou v sektoru je to, že výroba potravinářských přísad (konzervanty, emulgátory atd.) na Ukrajině není zcela efektivně pokryta a do země jsou tak přísady výhradně importovanými artikly.

Potravinářská výroba je úzce spjatá s dalším rozvojem v zemědělském sektoru. Implementace inovativních technologií ve výrobních a zpracovatelských procesech obou jmenovaných odvětví může přinést zásadní zlom a komplexně zvýšit ziskovost celého sektoru.

Pro zahraniční investory zde jasně hovoří zatím plně nevyužitý předpoklad výrobních kapacit a obrovské rezervy v sektoru. Zajímají vás atraktivní investiční příležitosti v potravinářství na Ukrajině? Kontaktujte nás pro více informací.

Neváhejte a kontaktujte nás!

Rádi Vám pomůžeme.

Napište nám