Finanční služby a pojišťovnictví na Ukrajině

Finanční služby a pojišťovnictví

Od stupně vitálnosti finančního sektoru Ukrajiny se odvíjejí další investiční příležitosti a celková ziskovost v jednotlivých průmyslových oblastech.

Od doby krize a stagnace (2008 -2011) je finanční průmysl Ukrajiny postupnými kroky reformován s jasným cílem vybudovat transparentní a stabilní ekonomické odvětví.

Pozitivním faktem je, že v roce 2013 bylo 27 % zahraničních investic směřováno právě do finančního sektoru (nejvíce Kypr, Německo a Holandsko).

Bankovnictví na Ukrajině je ve znamení diverzifikace finančního trhu podle zájmu jednotlivých bank o danou klientelu. Za poslední rok byl také pozorován nárůst základního kapitálu ukrajinských bank (o 14 %) a také zvýšení celkového obratu hodnot v bankovním sektoru o 11 %.

Pojistný trh je dynamicky rozvíjejícím se prostředím, kde na kvalitu pojistných služeb je v posledních letech velmi pečlivě dohlíženo Státní komisí pro regulaci trhů s finančními službami Ukrajiny.

V oblasti pojišťovnictví patří mezi dominantní hráče na trhu zahraniční pojišťovny (Polsko, Rusko, Rakousko, Německo) a hlavní devízou trhu je životní pojištění. Velký potenciál pro případné investory mohou mít oblasti, které zatím nejsou na trhu plnohodnotně rozvíjeny, jako je např. uzavření pojištění online.

Zajímá vás možnost investice ve finančním sektoru Ukrajiny? Náš tým vám vypracuje aktuální podklady a pomůže vám usnadnit vstup na bankovní a pojistný trh země. Kontaktujte nás.

Neváhejte a kontaktujte nás!

Rádi Vám pomůžeme.

Napište nám